Powody, dla których kobiety uprawiają seks

Powody, dla których kobiety uprawiają seks

2 maja 2022 0 przez sex Masterka

Wydawać by się mogło, że to rzecz oczywista. Jednak w przypadku kobiet nawet seks uprawia się z setek powodów. Każda z nas postrzega go nieco inaczej i czasem wykorzystuje do osiągania swoich celów. Jakie są najczęstsze i najdziwniejsze powody, dla których kobiety uprawiają seks? Sprawdźmy.

Dla przyjemności

Przytulanie się, pocałunki, orgazm. Wszystko to sprawia, że kobiety chętnie uprawiają seks. Badania pokazują, że w trakcie stosunku wydzielają się hormony odpowiedzialne za uczucie szczęścia, takie jak oksytocyna, wazopresyna czy adrenalina. Dodatkowo te substancje zmniejszają odczuwanie bólu.

Z miłości

Wiele kobiet jasno wskazuje, że seks pozwala im zbliżyć się w związku do partnera. Wraz z przyjemnością chodzi również o budowanie więzi, zaufania. W końcu seks to intymne doświadczenie, które dzielimy z wyjątkową osobą – a przynajmniej powinniśmy dzielić.

W dążeniu do miłości

Kolejnym powodem – zresztą dość smutnym – jest uprawianie seksu w nadziei, że mężczyzna się zakocha. Ten błąd popełniają często młode kobiety, które uważają, że mężczyźni łączą seks z miłością. Niestety panowie jasno oddzielają obie strony – potrafią kochać jedną kobietę, a chodzić do łóżka z innymi.

Z chęci posiadania dzieci

Tutaj nie ma za wiele do tłumaczenia. Chęć posiadania dziecka i rodziny sprawia, że kobiety uprawiają seks. I jest to całkowicie normalne. Gorzej jeśli kobieta idzie do łóżka z mężczyzną, którego praktycznie nie zna, tylko po to, żeby jej dziecko miało dobre geny.

Dziwne powody, dla których kobiety uprawiają seks

Powyżej wskazaliśmy najczęstsze powody chodzenia do łóżka. Jednak okazuje się, że panie potrafią być niezwykle pomysłowe, jeśli chodzi o swoje motywy seksualne. Niektóre z nich mogą budzić odrazę, inne bawić. Oto kilka z nich:

• Nabywanie doświadczenia: wiele kobiet traktuje seks jako praktykę, uczą się swojej seksualności, a dodatkowo chcą stać się lepszymi kochankami dla swojego przyszłego stałego partnera;
• Poczucie obowiązku: To często podawany powód u kobiet w małżeństwie. Wynika on głównie z empatii i zrozumienia potrzeb drugiej strony. Czasem seks małżeński jest jedynie sposobem na zatrzymanie partnera u boku i zapobiegnięcie zdrady. Różnie bywa.
• Ciekawość: Pewne zachowania czy stereotypy mogą spowodować, że kobieta będzie uprawiać seks z mężczyzną tylko dlatego, aby dowiedzieć się, jak to jest.
• Zemsta: Kobiety uprawiają seks, aby zemścić się na mężczyźnie, który wcześniej ją zdradził. Idą do łóżka również dlatego, aby zranić inną kobietę, której nienawidzą – sypiając z jej facetem.
• Powody majątkowe: I nie mówimy tu tylko o prostytucji. Wiele kobiet traktuje seks jak kartę przetargową. Uprawiają seks, aby dostać awans, podwyżkę, dla pieniędzy czy drogich prezentów.